Select Page

Subjekte të autorizuar për ofrimin e shërbimit të programit audioviziv

SUBJEKTE OFRUES SHËRBIMI MBËSHTETUR NË INTERNET/IPTV/OTT

NR. EMRI I SUBJEKTIT      (OSHMA)IPTV/OTT/Internet/ Kabllorë TË DHËNA TË SUBJEKTIT KONTAKT
EMRI I PERSONIT FIZIK (JURIDIK) NIPT-I ORTAKËT (AKSIONERËT) AFATI LICENCIMIT/AUTORIZIMIT ZONA E LICENCIMIT/AUTORIZIMIT ADRESA TELEFON E-MAIL
1                                                     “City TV”  (OTT)                                                 Shoqeria “Triangle Media Group” sh.p.k.  L11913017I Genc Gjineci (100%) 14.04.2017 – 14.04.2022 Republika e Shqipërisë Bulevardi “Gjergj Fishta” Kulla 2, Ndërtesa nr. 30, Hyrja 18, Ap. 7 Kutia postare 1001 0672055584 genc.gjineci@cityradio.al
2                                             “Elrodi Tv”                                               Elida Llupa   L81419038G Elida Llupa (100%) 16.05.2018 – 16.05.2023 Republika e Shqipërisë Rruga e “Durresit “pall.220/shk21/1/1, Tiranë.   0674037713 elroditv@gmail.com
3 “Next Tv”(OTT) Shoqeria                   “Next-Tv” sh.p.k. L41903016A   Vasil Luadhi (100 %) 19.05.2016 – 19.05.2021 Republika e Shqipërisë Qendër, Bulevardi Blu, Godinë 1-katëshe, Zona Kadastrale 2066, Nr. 14101, Kamez, Tirane.  0672084855  info@next-tv.al
4 “Premium Travel” Shoqëria “Premium Media”sh.p.k.
SH.P.K.
 L72414030K

                                                                                                           Enver Mehmeti (70%)                                                      Gentian Ferhati (30%)

 

07.12.2018 – 07.12.2023 Republika e Shqipërisë Rruga “Ibrahim Rugova”, Pallatet Shallvare përballë Kompleksit Tajvan, Kati 2, Tiranë                    0693120307 financa3@albtoursd.al 
5                                                        “STV”                                                          Shoqëria “Super Sonic” shpk  L41407004E Altin Cela (70%)                                                                 Diana Hoxha Cerova (15%)                                     Riza Hoxha Cerova (15%) 19.05.2016 – 19.05.2021 Online Rruga: “Muhamet Gjollesha”, pallati 60/1, shk. 1, ap. 2, Tiranë 0694041343 info@super-sonic.tv
6                                                “STV Folk”                                  Shoqëria “Super Sonic” shpk L41407004E Altin Cela (70%)                                             Diana Hoxha Cerova (15%)                                           Riza Hoxha Cerova (15%) 19.05.2016 – 19.05.2021 Online Rruga: “Muhamet Gjollesha”, pallati 60/1, shk. 1, ap. 2, Tiranë 0694041343 info@super-sonic.tv
7                                                             “Tema Tv” Shoqëria “Tema TV” shpk.  L42404004O Soqëria “OTTIG” sh.p.k. (100%) 19.05.2016-19.05.2021 Online Rruga: “Ismail Qemali”, pallati XI, kati 2 (sipër Eurolloto/telesport) 0692939256 info@tematv.al; 
8                                                                  “ TV Gold”                                             Shoqëria “TV Gold” sh.p.k. M01324502F Artan Xhaferi administrator(60%)                          Ardjana Merko (40%) 21.08.2020- 21.08.2025 Online Lagjja Popullore, Rruga Gani Keta, zone kadastrale 3369, nr pasurie 102/1, nr godine 5, kati i pare, Shijak, Durres.  0682020291 jxhafa@gmail
9                                                      “TV Info Channel”                                    Shoqëria “ALBTELECOM” sh.a. J61824053N Cetel Telekom Iletisim Sanayive Ticaret Anonim Sirketi( 80,27% )                                               Ministria e Ekonomisë, dhe Financave(13,78%)                                                            Posta Shqiptare (2,47%)
Aksionarë të tjerë,(3,48%)
27.01.2016  – 27.01.2021 IPTV: Njësitë admniistrative Berat, Ura Vajgurore, Kucovë, Corovodë, Polican, Durrës, Sukth, Manëz, Shijak, Krujë, Fushë Krujë, Elbasan, Cërrik, Belsh, Peqin, Gramsh, Librazhd, Përrenjas, Fier, Patos, Roskovec, Lushnje, Divjakë, Ballsh, Gjirokastër, Libohovë, Tepelenë, Memaliaj, Përmet, Këlcyrë, Korcë, Maliq, Ersekë, Leskovik, Bilisht, Pogradec, Kukës, Krumë, Bajram Curri, Lezhë, Shëngjin, Rrëshen, Rubik, Lac, Mamurras, Milot, Peshkopi, Bulqizë, Burrel, KLos, Shkodër, Koplik, Vau i Dejës, Pukë, Fushë Arrëz, Tiranë, Kamëz, Vorë, Kavajë, Rrogozhinë, Vlorë, Orikum, Selenicë, Himarë, Sarandë, Ksamil, Konispol, Delvinë, Pezë, Kashar, Farkë, Cakran.                                                                                                  OTT: Republika e Shqipërisë Autostrada Tiranë – Durrës, Km. 7,
Kashar, Tiranë – Albania
0672000688 linda.lekdushi@ALBtelecom.al
10                                                    “Zjarr Tv” Ismet Drishti L42311017I Ismet Drishti(100%) 09.04.2020- 09.04.2025 Online Rruga: “Tre Dëshmorët”, Pallati “Jera 3”, dyqani nr. 1, kati 1, Kashar, Tiranë  0694299988 enianaxhanari@yahoo.com;   
SUBJEKTE OFRUES SHËRBIMI MBËSHTETUR NË RRJET KABLLOR
11                                                                “3N1 TV”                                      Shoqëria “ABCOM” sh.a.  K11308001B Vodafone Albania(100%) 27.01.2016 -27.01.2021 Qarku Tiranë dhe Fier ,Qyteti Vlorë, Shkodër,  Durrës, Elbasan, Krujë,  Fushë- Krujë, Pogradec, Njësitë Administrative Korçë, Berat, Maliq, Pirg, Libonik, Pojan, Vreshtas, Gramsh, Pishaj, Kodovjat, Orikum,  Golem ,Velipoje dhe Bashkia Peqin Rruga “Reshit Collaku”, Ndertesa 4; Hyrja nr. 2 Ap. 9, Njësia Administrative Nr. 10, Tirane 0682064090  info@abcom.al
12                                                                 “Eden 3”                                   Gladiola Shehaj  K86421201G Gladiola Shehaj (100%)  16.06.2015  – 16.06.2020 (proces rinovimi) Qyteti Vlorë, Sarandë dhe Fier Lagjja “Osman Haxhiu”, Rruga: “Demokracia”, Pallati Nr. 1187, Kati 1, Vlorë. 0692266555 ermalshehu2002@yahoo.com
13                                                     “TELE.CO. ALBANIA”   Shoqëria “Tele.co.Albania” sh.p.k. J72510459J Shezai Çobo (26%)                                                              Astrit Çobo (20%)                                                                 Ismet Çobo (20%)                                                                   Vladimir Çobo (18%)                                                           Agim Çobo (18%)    10.12.2019 – 10.12.2024 Njësia administrative Fier, Kashar, Levan, Dërmenas dhe Libofshë Lagjja Kastriot, rruga “Brigada e 11 Sulmuese”, godine 1 katëshe me nr- 3, Fier  0692086562 agimcobo@gmail.com
14 “Network Albania”                      Tauland Hajdini L33512404N Tauland Hajdini(100%) 25.04.2019 – 25.04.2024 Bashkia Roskovec Lagjja Nr.2, Rruga Fier-Berat, kilometri i pare, Roskovec.  0695560879 info@networkalbania.al 
15                                                          “NET 3 DIGITAL” Shoqeria “ Net 3 Digital” sh.p.k. L63629201A Xhevdet Poshja (50%)                                                         Astrit Elezi (40%)                                                              Xhevdet Rusta (10%)      20.02.2020 – 20.02.2025 Bashkia Belsh Rruga Belsh – Kajan km. 1, nga rreth rrotullimi ne qendër te Belshit, pasuria 257/1-N/9, kati i dytë, Blesh. 0682392708 net3digital@gmail.com